w ,

Wielki sukces. Nowa restauracja z gwiazdką Michelin

To 3 wyróżniona restauracja w Polsce

Bottiglieria 1881 - opinie

Krakowska restauracja Bottiglieria 1881 otrzymała gwiazdkę Michelin. To najważniejsze wyróżnienie w branży gastronomicznej. Porównywane do filmowych Oscarów.

Już sama wzmianka o restauracji we francuskim przewodniku to ogromny sukces dla każdej restauracji. Ocenione gwiazdkami mogą zostać jednak tylko najlepsze lokale. Przewodniki Michelin stosują trójstopniowe oceny. Jedną gwiazdką oznaczone są restauracje godne uwagi, dwoma – takie, które warto odwiedzić. Trzy gwiazdki otrzymują lokale, które są obowiązkowymi punktami na gastronomicznej mapie świata.

Decyzję o przyznaniu wyróżnienia podejmuje kolegialnie trzech inspektorów Michelin, którzy anonimowo składają wizyty. Restaurator zazwyczaj nie wie, kiedy odwiedzili jego restaurację. Inspektorem może być każdy klient. Choć zdarza się, że już po zapłaceniu rachunku pracownicy Michelin ujawniają się, aby otrzymać możliwość przetwarzania danych osobowych.

W tegorocznym przewodniku oceniono 1850 restauracji znajdujących się w 39 miastach. Po raz pierwszy gwiazdkę Michelin otrzymała restauracja z Krakowa – Bottiglieria 1881. Lokal działa od 5 lat. Menu zawiera dania oparte w całości o produkty z Małopolski. Przed przyznaniem gwiazdki Michelin wysokie oceny wystawiali restauracji internauci. – Krakowski top! Wyjątkowe jedzenie, bardzo wysoki i równy poziom kuchni, miła i serdeczna ekipa. Dałabym im gwiazdkę – już roku temu przewidywała Katarzyna.

Jedną gwiazdkę utrzymały dwie warszawskie restauracje – Atelier Amaro i Senses. Co ciekawe szef kuchni z Bottiglieria 1881 przed przyjazdem do Krakowa zdobywał doświadczenie w obu lokalach.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykorzystał dziecko chore na raka

Pedofil udawał wolontariusza. Wykorzystał dziecko chore na raka

365 dni wycofany z Netflixa?

Polski film 365 dni zostanie usunięty z Netflixa? Do firmy trafiła petycja